Cennet Kuşu Starliçe Bitkisi (Krem Saksı)

529
,00 TL
& Ücretsiz Teslimat

Cennet Kuşu Starliçe Bitkisi (Krem Saksı)

529,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Starliçe çiçeğinin anlamı, sıcak sevgiyi en güzel şekilde ifade etmektedir. Çiçekleri nedeniyle göz kamaştırır. Kesme çiçekçilikte görünümü nedeniyle çokça kullanılmaktadır.

Cennet kuşu (starliçe) nin anavatanı Güney Afrika’dır. Görünümü nedeniyle muzu andıran yapraklara sahiptir. 10-100 cm boyundadır. Bazen 1.5 m’ye kadar uzayabilmektedir. Yaprak genişliği ise 10-30 cm’dir. Çok yıllık bitkilerdir. Yaprak dökmezler. 

Yüksek nemli ve havadar yerleri çok sever. Öğle güneşinin yakıcı etkisinden korunarak özellikle sabah ya da akşam güneşinden faydalanması sağlanmalıdır.

Çiçeklenme süreci ilkbahardan yaz sonuna kadar devam eder. Starliçe’nin çiçeklenmesi için belli bir yaşta olması gerekir. En az üç yıllık bir bitki olmalıdır.

İç mekanda çiçek açması çok zordur. Bu nedenle dış mekan bakımı için daha uygun bir bitkidir. Ülkemizde Akdeniz ikliminde birçok bahçeyi süslemektedir. 

Starliçe nemli ortam sevdiği gibi toprağınında nemli olmasını ister. Yine yapraklarına düzenli olarak su püskürtülmesinden hoşlanır. Yazın daha bol kışın ise daha seyrek sulama yapılabilir. Toprak nemini kontrol ederek sağlıklı bir sulama periyodu elde edebilirsiniz.

Seramik Saksı starliçe bitkisinde kahverengi ponza taşı, kurutulmuş turuncu çiçekler ve turuncu kurdela kullanılarak hazırlanmıştır.

Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler