-
Taze Çiçek

Greenish Montesserra

Ürün Detayları
  • Devetabanı bitkisi için torflu, yani organik madde bakımından zengin ve kumlu bahçe toprakları seçmelisiniz. Eğer toprak cinsleri konusunda yeterince bilginiz yoksa devetabanı bitkinizi edindiğiniz yerden, yapı marketlerin bahçe/bitki reyonlarındaki görevlilerden ya da çiçekçilerden bilgi alarak en uygun toprağı seçmeye özen göstermelisiniz.
  • Dar alanlarda sağlıklı büyüme imkanı bulamayan bir bitki olduğu için devetabanı bitkinizi geniş, havadar alanlarda tutmalı, köklerinin de rahat büyüme ve gelişme imkanı bulması için bitkinizin büyüklüğüyle orantılı olacak şekilde geniş saksılar tercih etmelisiniz.
  • Devetabanı bitkisini evinizin ya da ofisinizin doğrudan güneş alan alanlarına koymamalı, yarı gölge konumda tutmalısınız. Doğrudan güneşe maruz kalması halinde yapraklarında sararmalar oluşacak, ardından bitki zaman içinde canlılığını yitirecektir, aman diyelim.
  • Devetabanı bitkisinin sulama zamanlarını asla atlamamalı, tropikal bir bitki olduğunu unutmamalısınız. Devetabanı nasıl sulanır bir sonraki başlıkta ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.
  • Aynı şekilde tropikal bir bitki olduğu için devetabanının çok soğuk havalardan, ortamlardan hoşlanmadığını, hatta soğuktan zarar görebileceğini unutmamalısınız. Ortam sıcaklığının her zaman iki haneli olduğundan, 15 derecenin altına inmediğinden emin olmalısınız.
  • Rüzgar, esinti, hatta kapı ağızlarından gelebilecek hava akımlarından korumalı, özellikle sonbahar-kış aylarında soğuma maruz kalmasını engellemelisiniz.
  • Devetabanı bitkisinin delikli yaprakları zaman içinde tozlanabilir. Bu tozları mutlaka temiz ve nemli bir bezle dikkatli bir şekilde temizlemeli, hem bitkinin hem de kendi sağlığınızın olumsuz etkilenmesinin önüne geçmelisiniz.
  • Sık sık saksı değişimi yapmanız devetabanının sağlıklı gelişmesini engelleyebilir, bu nedenle saksısı çok küçük kalmadığı sürece 2-3 yılda 1 kez saksı değişimi yapmanız yeterli olacaktır.
  • Son olarak uygun ortamı bulduğunda çok gelişme ihtimali olan devetabanı bitkinizi kontrollü bir şekilde büyütmek isterseniz ara ara budama yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız.
Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler