Krem Saksı Jumbo Boy 2 Dallı White Orkide

799
,00 TL
& Ücretsiz Teslimat

Krem Saksı Jumbo Boy 2 Dallı White Orkide

799,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Beyaz orkidenin Latincesi Phalaenopsis’tir.

Beyaz orkide kökeni Orta Asya ülkelerine ve Afrika kıtasındaki Tanzanya’ya dayanır.

Nemli ortamları seven beyaz orkidenin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için yaz mevsiminde 4 günde 1 kez sulanmalıdır. Kışın ise haftada 1 kez sulanması yeterlidir. · Kışın ya da yazın fark etmeksizin 15 derece sıcaklığın altına düşmeyen bir mekanda bakılmalıdır.

Beyaz orkide ne anlama gelir sorusunun cevabı oldukça geniş bir yelpazede açıklanabilir. Ancak genel olarak beyaz orkide anlamı sevgidir. Beyaz orkide anlamı saygı, alçak gönüllülük, masumiyet, saflık, zarafet ve umuttur. Beyaz orkide çiçeği anlamı hediye edilen kişiye güzelliğini hatırlattığı için aynı zamanda güzelliktir.

 

Beyaz Orkidenin Özellikleri

Beyaz orkide, sade, şık ve zarif güzelliği ile her dönemin en sevilen çiçeklerinden biridir. Viktoria Dönemi’nin zenginlik simgeleyen çiçeği olan beyaz orkide, günümüzde ülkemizde de pek çok güzel anlama sahiptir. Hediye edilen kişiye sade bir güzelliği olduğunu, zarifliğini, saygı duyulan biri olduğunu hatırlatan bir çiçektir. Yayvan ve geniş yaprakları ile köklerini kapatan beyaz orkide her yıl 2 kez çiçek açar. 12 haftaya kadar çiçeklerini sergileyen beyaz orkide, bakımı güzel yapıldığında yılda 3 hatta 4 kez çiçeklenebilir.

Beyaz orkide bakımı için dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Beyaz orkide bakımı püf noktaları dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardandır. Sağlıklı bir orkide yetiştirmek için çiçeğin bakımına dikkat etmek gerekir.

· Saksıda orkide bakımı için ilk olarak çiçeğin ışığı güzel bir şekilde alabileceği bir konuma yerleştirilmesi gerekir. Beyaz orkideler güneş ışığını doğrudan almayı

sevmezler. Bunun yerine aydınlık bir odada bulundurulmaları yeterlidir. Bu sebeple pencere kenarında aydınlık fakat doğrudan güneşin gelmediği bir yerde beyaz

orkideler çok mutlu olur.

· Phalaenopsis bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise sulamadır

Krem Saksı içine gümüş dallar krem pampas portakal dilimleri kullanılmşıtır.

Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler