Öğretmenler Günü Mesajları & 24 Kasım Mesajları

Öğretmenler Gününde, saygıdeğer öğretmenlere, Öğretmenler Gününü kutlayacak, kalbinizden gelen sözler ve mesajlar gönderip, çabalarını anlamlı bir şekilde takdir edebilirsiniz. Aşağıdaki örneklere bakıp, tercihinize göre Öğretmenler Günü mesajlarından birini seçip size elinden gelenin en iyisini yapan öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.

Öğretmenler Günü

Mutlu anlar yaratmak için birçok fırsat vardır ve her kutlama, ilişkileri güçlendirmek için mükemmel bir zamandır. Öğretmenlik, dünyaya daha fazla eğitimli bir nüfus kattığı için en asil mesleklerden biri olarak kabul edilir. Öğretmenler, bilgi ve bilgeliği yaymak için kariyerlerini seçen nadide kişilerdir. Ülkeyi gelişmiş aşamaya, ancak eğitimli işini seven öğretmenler getirebilir. Bunun için doğru rehberlik ve vizyonla iyi eğitimli olmalıdırlar. Bir öğretmen öğrencilere sadece ders kitaplarındaki dersleri öğretmekle kalmaz, aynı zamanda bir çocuğu sosyal olarak sorumlu bir kişi haline getirir. Öğrencileri için her zaman rol modeldirler ve bir bütün olarak toplum tarafından saygı görürler. Bu yüzden Öğretmenler Günü, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki kuvvetli ilişkiyi kutlamaya aracı olur. İyi insanlar yetiştirmek için öğrencilere verilen değerli katkılarından dolayı takdir edilmesi ve teşekkür edilmesi gereken kişiler, öğretmenlerdir.

Çocuklar, zamanlarının çoğunu evde değil de okulda geçirdikleri için genellikle öğrencilerin ikinci anneleri öğretmenler olmuştur. Her öğretmenin en iyi niteliğini ve öğrettiği en değerli dersleri anmak için Öğretmenler Günü özenle kutlanmalıdır. Aşağıda, hazırladığımız Öğretmenler Günü mesajları sayesinde size bütün kalbiyle özen gösteren öğretmenlerinizin ne kadar kıymetli olduklarını anlatabilirsiniz. Emeklerinin karşılığının bir mesajla verilmeyeceğini biliyorsunuz ama anlamlı günlerinde onları hatırladığınızı göstermeniz bile çok kıymetli olacaktır. Sevdiği çiçeklerden oluşan öğretmene çiçek buketi yaptırarak içerisine mesaj kartı bırakıp, sevginizi anlamlı ve etkili bir şekilde dile getirebilirsiniz.

 


 

Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenlik, bir kişinin bilgiyi yaymasına, bilgeliği paylaşmasına ve gençleri gelecekte yetenekli ve sorumlu yetişkinler olarak inşa etmesine izin veren kutsal bir meslektir. Bu anlamda, bu dünyanın geleceği gerçekten bir öğretmenin elindedir. Öğretmenler, öğrencilere büyük bir özen ve sabırla bildiği her şeyi öğretir ve tıpkı bir evlat yetiştirir gibi her öğrencisine ayrı ayrı özen gösterir.  İyi bir öğretmen bir çocukta hayal gücünü geliştirebilir, umut etmeyi öğretebilir ve öğrenme sevgisini doğru bir şekilde aşılayabilir. Öğretmenler Günü, gelişim ve eğitim süreci boyunca yanımızda olan kıymetli insanlara  teşekkür etmek ve  onları bu anlamlı günlerinde anıp onlara olan minnetimizi göstermek için çok özel bir fırsattır. Sizde büyük bir etki bırakan en iyi öğretmeninize Öğretmenler Günü dileklerinizi iletmeyi asla unutmamalısınız. Aşağıdaki Öğretmenler Günü dileklerinden, mesajlarından ve sözlerinden birini seçerek, saygı ve sevginizi öğretmeninizle paylaşabilirsiniz. Bu Öğretmenler Gününde, saygıdeğer öğretmenlere, Öğretmenler Gününü kutlayacak, kalbinizden gelen sözler ve mesajlar gönderip, çabalarını anlamlı bir şekilde takdir edebilirsiniz. Aşağıdaki örneklere bakıp, tercihinize göre Öğretmenler Günü mesajlarından birini seçip size elinden gelenin en iyisini yapan öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.

 

 • Sen her zaman umut ışığıyla bir ruhu aydınlatmasını bilen mükemmel bir öğretmen oldun. En çok değer verdiğim öğretmenimin Öğretmenler Günü kutlu olsun.
 • Size huzur ve mutluluk diliyorum, harika bir öğretmensiniz ve bu hayatta her zaman en iyisini hak ediyorsunuz.  Öğretmenler Gününüz kutlu olsun..

 • Öğretmenler, yarının liderlerini yetiştiren tohum eken çiftçilerdir.

 • Siz, sadece bilgi veren değil, aynı zamanda hayatı anlamamızı sağlayan rehberlersiniz. Minnettarım.

 • Öğretmenler, kitapları değil, karakterleri şekillendirir.

 • Siz, bir öğrencinin hayatındaki küçük bir dokunuşun, büyük bir fark yaratabileceğini bilen kahramanlarımızsınız.

 • Bir öğrenciye bir cevap vermek, ona bir gün boyunca açlık gidermek gibidir. Ama ona nasıl düşüneceğini öğretirseniz, bir ömür boyu doyurmuş olursunuz.

 • Öğretmenlik, ışığı başkalarına göstermektir, kendi ışığınızı başkasınınkinden ayırt etmeden.

 • Sizler, bilgi veren değil, öğrencilerin gözlerindeki ışığı görebilen sihirbazlarsınız.

 • Öğretmenler, yıldızlar gibi parlamasalar da, her bir öğrencinin gökyüzündeki en parlak ışıklarıdır.

 • Eğitim, başarıya giden yoldaki en değerli pusuladır, ve siz bu yolu aydınlatan kılavuzlarsınız.

 • Öğretmenler, öğrencilerini sadece bilgiyle değil, aynı zamanda sevgiyle de besleyen bahçıvanlardır.

 

Anlamlı Öğretmenler Günü Mesajları

 

Ebeveynler, bizlere hayat dersi veren ilk öğretmenlerdir ve onlardan sonra, bizi hayatta ileriye taşıyan ve emek verecek olan öğretmenlerimiz gelir. Genç ve etkilenebilir yıllarımızda öğretmenlerimiz, karakterimizin şekillenmesinde çok önemli bir rol oynarlar ve hayat hakkında birçok ders verip genellikle evimizin dışındaki rol modellerimiz, ilham kaynağımız ve ebeveyn figürlerimiz olurlar. Bazen bize karşı sert tavır takınmış olabilirler, ancak geriye dönüp baktığımız zaman, sadece yeteneklerimizi şekillendirmek, korkularımızla savaşmamızı ve zayıf yönlerimiz üzerinde çalışmamızı sağlamak için yaptıklarını görebiliriz. Aslında, öğretmenlerimiz, sadece eğitimle alakalı bize bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda sorunlara çözüm bulmamız için merak uyandırır, teşvik eder ve öğrenmemize yardımcı olurlar. Hayatımızdaki bu önemli insanları onurlandırmak için Öğretmenler Günü dünya çapında önemli bir gün olarak kutlanmaya devam etmektedir. Yaşımız kaç olursa olsun, öğretmenlerimizin öğrettiği dersleri asla unutmamalıyız. Onlar, biz gelişmeye başlarken ahlaki değerlerimizin temellerini oluşturur, bizleri sevgi ve özenle yetiştirirler. Bu Öğretmenler Günü, sevimli öğretmenlerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi söyleme fırsatı olabilir. Öğretmenler Günü kutlama mesajının yanında saflığın sembolü olan orkide çiçeğinin içerisine sevimli ve anlamlı notlar ekleyebiliriz. Böylece onlara ne kadar önem verdiğimizi anlatmış oluruz. 

 

Bu Öğretmenler Gününde öğretmenlerinize gönderebileceğiniz birkaç anlamlı mesajları, sizler için listeledik. Aralarından birini seçip, size emek veren öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.

 

 • Sadece senin gibi bir öğretmen böyle mucizeler yaratabilirdi. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bütün emekçi öğretmenlerin, Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

 • benim için her zaman bir öğretmenden çok daha fazlası, bir akıl hocası, aile ve bazen arkadaş oldunuz. Öğrettikleriniz benim için çok kıymetlidir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir çocuk, bir öğretmenle tanışana kadar iyi ve doğru bir insan olarak büyüyemez. Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

 • Sizin gibi bir öğretmenle tanıştığım için şanslı bir insanım. Harika öğretmenimin, Öğretmenler Gününü kutlarım.

 • Hayatımda harika bir akıl hocası olduğunuz için size minnettarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Her zora düştüğümde ve sıkıştığım zamanlarda bana her zaman doğru yolu gösterdiniz. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım.

 • Siz bana öğretene kadar hiç duymadığım ve bilmediğim çoğu konuyu bana öğrettiğiniz için size minnettarım. Öğrenmeyi, benim için her zaman eğlenceli hale getirdiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Dünyanın en iyi öğretmeni, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Sürekli benimle ilgilenip, bana cesur olmayı öğrettiğiniz için teşekkür ederim.

 • Öğrenci ruhunu kendi ışığıyla nasıl aydınlatacağını tam olarak bilen mükemmel eğitimcinin, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir öğretmenden çok daha fazlası olup, bugün olduğumdan daha iyi bir insan olmam için beni şekillendiğiniz için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Korkulu rüyam olan matematik konusunu benim için kolaylaştırdığınız için ve bir şeyler öğrenene kadar sabrınızı kaybetmediğiniz için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Rehberliğiniz ve bilgi ışığınız, sayesinde sonsuz öğrenme isteğimden dolayı mutluluk duyuyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmen, toplumun meşalesidir ve asla değişmeyecek olan, hepimizin sadece onların ışığıyla aydınlanmasıdır. Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 • Kelimeler bize verdiğiniz bilginin karşılığını asla ödeyemez ve biliyorum ki ne yaparsak yapalım emeklerinizin karşılığı ödenmez. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • İlk öğrenme süreci evde başlasa da en az aile kadar öğrenmemize yardım ettiğiniz için size minnettarım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Eğitim kurumları sadece aracıdır. Öğrenmemiz için bütün emeğini sarf eden sadece öğretmenlerdir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir öğretmen, sevgiyle çalışması ve özverisiyle dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Mesajlar

 

Öğretmenlik, bir kişinin bilgiyi yaymasına, bildiği bilgileri paylaşmasına ve öğrencilerini gelecekte yetenekli ve sorumlu yetişkinler olarak inşa etmesine yardımcı olan kutsal bir meslektir. Bu anlamda, dünyanın gelecek nesilleri gerçekten bir öğretmenin elinde olabilir. Öğretmenler, öğrencilerine büyük bir özen ve sabırla bilgilerini öğretir ve gösterdikleri emek herkes tarafından takdir edilmelidir. Öğretmenler Günü, öğretmenleri verdikleri emeklerinden dolayı takdir etmek için özel bir fırsat olup, öğrencilerine eğitimin gücünü verme konusundaki katkılarından dolayı yaptıkları fedakarlıkların farkında olduğumuzu göstermek için kutlanır.

Öğretmenler, elimizi tutan, zihnimizi açan, kalbimize dokunan bir arkadaş, eğitmen ve bazen hayat rehberidir. Öğretmenler, iyi değerleri aşılayarak bizleri sorumlu vatandaşlar haline getirir ve bizi sınavların ötesinde bir hayata hazırlarlar. Sizde, büyük bir etki bırakan en iyi öğretmeninize samimi ve sıcak dileklerinizi iletmeyi asla unutmamalısınız. Bu Öğretmenler Gününde, saygıdeğer öğretmeninize, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun diyebilmek için kalbinizden gelen cümleler ve mesajlar göndererek çabalarını anlamlı bir şekilde takdir edebilirsiniz. Aşağıdaki örneklerden ilham alarak Öğretmenler Günü dileklerinden birini seçip paylaşabilirsiniz.

 

 • Sevgili öğretmenim, öğretilerinizle yolumu aydınlattığınız ve beni sorumluluk sahibi kendine güvenen bir insan yaptığınız için teşekkür ederim. Çok mutlu bir Öğretmenler Günü geçirmenizi dilerim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bana her zaman daha yüksek hedefler koymam ve tüm enerjimle hedeflerimin peşinden gitmem için ilham veren mükemmel bir insansınız. Öğretmenler Gününde size en iyi dileklerimi gönderiyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bunca yıldır benimle bilgilerinizi paylaşma şekliniz sizi benim için en özel öğretmen yapmaya yetiyor. Size sonsuz teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Benim için Öğretmenler Günü, motivasyon kaynağım olan canım öğretmenimi tebrik etmek içindir. Sizin rehberliğiniz ve desteğiniz olmasaydı hayatım tamamen farklı olabilirdi. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğrencilerini her zaman herkesten üstün tutan ve onların geleceğini şekillendirmek için çok çalışan bu en özel öğretmene sevgi ve saygımı gönderiyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bana hayal kurmayı öğreten, içimdeki umuda ilham veren, bu hayatı güzelleştiren sadece sizin deteğinizdir. Desteğiniz için sonsuz teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Büyürken zihnimdeki düşüncelerin şekillenmesine her zaman yardımcı oldunuz. Bana öğrettiğiniz her ders, yeni şeyler öğrenip hayatta ilerlememe yardımcı oldu. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Her zaman sizin kadar harika, sizin kadar ilham verici, sizin kadar sevgi dolu bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmen olmak kolay bir meslek değil ve harika bir öğretmen olmak kesinlikle birçok şeyden zordur ama siz gerçekten her anlamda harika bir öğretmensiniz. Çok mutlu bir Öğretmenler Günü geçirmenizi diliyorum.

 • Bana sürekli ilerlemenin, anlık mutluluktan daha kalıcı olduğu dersini verdiniz. Bu duygu için size ne kadar teşekkür etsem az kalır. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir öğretmen bilgelik, sevgi, anlayış tohumlarını eker ve günden güne bu tohumların büyümesine izin verir. Beni, bugün olduğum kişi yapıp yetiştirdiğiniz için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmenim olduğunuz için gerçekten çok şanslıyım. Daha iyi öğrenci ve en önemlisi daha iyi insan olmak istemem için elinizden geleni yaptınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir öğretmen olarak bugun olduğumuz kişi olmamıza yardım ettiniz. Size minnettarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • İyi bir öğretmenin etkisinin asla azalmayacağını söylerler. Her şey için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sıkı çalışma ve özveriyle ilham veriyorsunuz. Sizin gibi bir öğretmenin verdiği değerler ve beceriler sayesinde bugün olduğum kişiyim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmenim, beni sabır ve sevgiyle yetiştirdiniz. Benim yetiştirirken yaptığınız her şey için sonsuza dek minnettar olacağım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sana çok seviyorum öğretmenim. Sizin gibi değerli bir insanla tanıştığım için çok şanslıyım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

Kısa Öğretmenler Günü Mesajları

Bu bölüm size, çok çeşitli Öğretmenler Günü mesajları, sözleri ve öğretmeniniz için onu kesinlikle mutlu edecek takdir sözleri sunuyor. Öğretmenler, gerçek kahramanlardır. Bize sadece matematik, türkçe ve diğer okul konularını öğretmek ile kalmayıp, aynı zamanda bize iyi insanlar olmayı da öğretirler. Bu yüzden hepimiz onlara minnettarız ve çalışmalarını nasıl takdir ettiğimizi bilmelerini isteriz. Öğretmenlerimiz en iyi yol göstericimiz, akıl hocamız ve rehberimizdir. Bu nedenle bize her zaman inanan ve en iyi bilgiyi veren öğretmenimize teşekkür etmek için kısa mesaj gönderebiliriz. Her durumda ve ihtiyaç duyduğumuz her an için öğretmenimizin biz sunduğu sonsuz desteğine her zaman minnettar olabiliriz.

Siz de yaklaşan Öğretmenler Gününde öğretmeninizi etkilemek ve şaşırtmak için en iyi Öğretmenler Günü mesajını arıyor olabilirsiniz. Bu yüzden, hayatınızda olumlu bir fark yaratan öğretmenler için yürek ısıtan, minnet duygulu ve teşekkür mesajlarından bazılarını sizlerle paylaşarak, duygularınızı anlatmanız için size yardımcı olmayı istedik. Öğretmeninize olan sevginizi ve saygınızı kelimelerle anlatmanız için uzun uzun cümlelere kurmanıza gerek yoktur; çünkü bazen doğru söylenmiş iki kelime bile duygularınızı anlatmaya yetecek güçtedir. İşte kısa Öğretmenler Günü mesajları koleksiyonumuz:

 

 • En ilham verici öğretmenime mutlu bir Öğretmenler Günü diliyorum. Her şey için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Başarımın ödülü, sadece öğretmenime aittir.  Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bir öğretmen, geleceği özverili bir şekilde şekillendirdiği için çok kutsaldır. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bu kadar samimi bir öğretmen olduğunuz için teşekkür ederim çünkü; başarımın tek nedeni bu olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmenler parlayan yıldız gibidir. Etrafına sürekli ışık saçar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bugünlere gelmem konusunda emeğiniz çok büyük öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun..

 • Fedakar öğretmenim, emeklerinin karşılığını vereceğime söz veriyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bana hayatı öğreten ve insanlığa faydalı birey olmama yardımcı olan canım öğretmenimin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 • Yarınımızın temellerini atan mükemmel insan, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Dünyanın en kutsal işini yapan canım öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Başarılı bir neslin yetişmesine yardımcı olan bütün öğretmenlerin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 • Sabırla beni bugünlere getirdiğin için teşekkür ederim öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayattaki tek idolüm canım öğretmenimin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 • Bana hayatta başarılı olmayı öğretip, bugünlere gelmeme yardımcı olan öğretmenim, sizin ve diğer tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 • Hayatın zorlu yolunda neyin yanlış neyin doğru olduğunu bana gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bugün olduğum kişi olmama sebep olan, sadece öğretme tutkunuzdur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

Uzun Öğretmenler Günü Mesajları

 

Öğretmenler gelecek hayatta nasıl insanlar olmamız konusunda bize yol gösterici olurlar. Doğru zamanda mükemmel birey olmak, hayatımızın sonuna kadar kişiliğimizin gelişmesinde yeterli olabilir. Yaşımızın farklı dönemlerinde her zaman değişim belirtileri gösterebiliriz. Öğretmenler tam da bu aşamada çoğu zaman bize güvenen başlıca kişiler olabilirler. Başarılı olabileceğimiz bir güç figürü olarak sadece onun güvenine sahip olma deneyimi, bizi zamanın sonuna kadar yönlendirebilir. Öğretmenler Günü, öğretmenlerin bize verdikleri emeklerinden dolayı kutlamayı hak ettiği özel bir gündür. Bu özel günde onları unutmayıp, verdiğimiz değeri birkaç güzel sözle anlatabiliriz. Üstelik bize verdikleri emeklerinin yanında bir mesaj bile yetersiz kalabilir. Anlamlı bir teraryum ile beraber kutlama mesajını da ekleyerek bu özel günü daha da anlamlı hale getirebiliriz.

Öğretmeninizin Öğretmenler Gününü kutlamak için havalı ve mükemmel uzun mesajlar mı arıyorsunuz? O halde doğru adrestesiniz! Sizin için hazırladığımız uzun Öğretmenler Günü mesajları sayesinde duygularınızı açık bir şekilde iletebilirsiniz. Duygu yoğunluğunun her zamankinden daha da anlamlı olduğu bu günlerde, ihtiyacınız olan tek şey belki de kısa bir mesajdır. işte duygularınıza tercüman olacak mesaj örnekleri:

 

 • Sevgili öğretmenlerim, hayatım boyunca bana çok şey öğrettiniz. Bugün bu seviyeye geldiysem, hepsi sadece sizin sayenizde. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

 • Bu Öğretmenler Gününde, hayatımın her anında bana destek olduğunuz için kendimi çok şanslı ve mutlu hissettiğimi bildirmek istiyorum. Size çok mutlu bir Öğretmenler Günü diliyorum.

 • Öğretmenlik mesai saatleri olan bir iş değildir; çünkü ne zaman bir sorunumuz olsa her zaman cevapladınız. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

 • Derslerinize katılmaktan büyük gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Bana böyle değerli şeyleri dostça öğrettiğiniz o günler hayatımın en güzel günleriydi. Benim için her zaman en iyi ve en samimi insan olduğunuz için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayatın zorlu yolunda bilgilerinizi ve desteğinizi hiçbir zaman üzerimmen çekmediğiniz için size minnettarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • İçimizdeki en ulaşılmaz olan cevheri ortaya çıkarmak için harcadığınız tüm çaba ve zor işler asla birkaç cümleyle ödenmez. Sizin gibi harika bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslıyım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bize bir eğitmen olarak rehberlik ettiniz, koruyucumuz gibi güvence altına aldınız ve hayatın her aşamasında bizi bir koç gibi motive etmeyi başardınız. Dünyadaki tüm sevgiyi, saygıyı ve takdiri hak ediyorsunuz. Sevgili öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Benim gibi öğrencileri motive etmek için son derece benzersiz bir taktiğiniz var. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bu hayatta tanıdığım muhteşem olan sevgili öğretmenime, motivasyonunuz ve rehberliğiniz için çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız, şu anda hayatta olduğum yerde olamazdım. Tüm başarımı sadece size borçluyum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sevgili öğretmenim, hayatım boyunca beni desteklediğiniz ve aydınlattığınız için çok teşekkür ederim. Bir ömür boyu sizin onayınızı alabilseydim, sürekli olarak yaptığım şekilde başarılı olmaya devam ederdim. Harika bir Öğretmenler Günü geçirmeniz dileğiyle. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

 • Bu Öğretmenler Gününde, bize harcadığınız tüm sıkı çalışma, çaba ve özverinin takdire şayan olduğunu gerçekten bilmenizi istiyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayatımda sizin desteğiniz olmasaydı,asla bu kadar başarılı olamazdım. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Her zaman daha iyi olmam, daha çok çalışmam ve harika bir geleceğimin olması için bana destek oldunuz. Siz gerçekten dünyanın en iyi öğretmenisiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayatımı yönlendirip beni, başarılı bir birey yaptığınız için çok teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

 • Derslerde ve sınavlarda daha iyi performans gösterebilmek adına bana her gün ilham verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana sadece kitapları öğretmediniz, bana aynı zamanda hayat dersleri de verdiniz. Yaşadığım sürece size minnettar olacağım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Bana okumayı yazmayı hatta sol elimi, sağ elimden ayırt etmeme yardım ettiniz. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamama rehberlik ettiniz. Bana büyük hayaller kurma ve gökyüzündeki en büyük kuş gibi yükseklere uçebileceğim hayalini kurdurdunuz. Bugün size çok minnettarım öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

Öğretmen Günü Duygusal Mesajlar

Öğretmenler sadece eğitim sisteminin ana bileşenlerinden biri olarak görülmekle kalmaz, destekleyici ve motive edici öğretmenler, öğrencilerin hayatında önemli bir rol oynar. Değerli ve özverili öğretmenler, işlerini sadece bir meslek olarak görmeyen, bilgeliği ve bilgiyi yaymayı yegane sorumluluk kabul eden kişilerdir. Öğrencilerin yolunu aydınlatır ve öğrencilerine gerçek bir rehberlikle doğru yolda ilerleyerek hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan harika insanlardır. Öğretmenler, öğrencilerine başarıları arasında olabilecek her şeye hazırlıklı olmaları için her zaman kendilerinden ödün vermeyi göze alan değerli insanlardır.

Öğretmenler Günü, hayatımızı anlamlı hale getirmede büyük rolü olan sevgili yol göstericimize ve rehberlerimize tatlı jestlerimizi, minnettarlığımızı, takdirimizi ve saygımızı sunduğumuz özel bir  gündür. Hepimizin, okul yetkilileri tarafından düzenlenen geleneksel Öğretmenler Günü kutlama yöntemiyle ilgili bazı önemli anıları mutlaka vardır. Şu anda hayatımızda ne olursak olalım ve sahip olduğumuz değerler sadece ebeveynlerimizin bize öğrettiği şeyler değildir aynı zamanda öğretmenlerimizin bize gösterdiği emeklerin de büyük katkısı vardır. Öğretmenlerimiz ve yol göstericilerimiz hayatımızda kesinlikle unutamayacağımız önemli bir rol oynarlar. Bu nedenle, Öğretmenler Günü kutlamanızı süper eğlenceli ve bir o kadar da unutulmaz kılmak için burada bazı düşünceli, anlamlı mesajlar, dilekler ve sözler listeledik. O halde daha fazla beklemeden mesajları incelemeye başlayabilirsiniz.

 

 • Bana baba, anne, koruyucu ve yol gösterici oldunuz. Her şey için teşekkürler. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Senin gibi harika bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslıyım. Çabalarınız ve anlayışınız paha biçilemez. Bugün, ileride nerede olacağımı merak ediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayatımda sizin kadar iyi kalpli ve anlayışlı bir öğretmen görmedim; çok iyi ve her zaman motive edici oldunuz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Harika bir akıl hocası oldunuz ve yaptıklarınız harika bir öğretmen olarak izlenmeye değerdi. Hayatımın geri kalanında sizi her zaman takdir etmeye devam edeceğim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sizin gibi bir öğretmenim olduğu için Allah’a şükrediyorum, o özel enerjinizi bana harcamasaydınız bugün nasıl bir insan olurdum merak ediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Siz, çok özel bir öğretmensiniz ve öğretme tarzınız son derece nadir görülen şekilde. Anlayışınızı ve öğretme tarzınızda olan inceliği seviyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sizin gibi mükemmel bir insanın her zaman karşıma çıkmayacağını çok iyi biliyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Fedakarlığınız için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sonunda sizi anlamlı bir şekilde kutlama fırsatını buldum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Siz tanıdığım en iyi öğretmensiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sadece bu fırsatı size anlamlı bir mesajı göndermek için kullanmak istiyorum, böylece öğretmenler günü kutlanırken size olan hayranlığımı gösterme fırsatını elde etmiş olacağım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Sizin gibi çok bilgili bir öğretmen, her zaman nadir bulunur. Hayatımda gösterdiğiniz tüm çaba için teşekkür ederim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Siz, öğretmenler gününü kutlarken ben bugün her zamankinden daha çok heyecanlıyım. Size uzun ömür ve sağlık diliyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Siz bir baba ve eğitimde var olan bir akıl hocası oldunuz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Hayatım boyunca bana verdiğiniz emeklerin karşılığını vermemin imkanı yok belki ama size olan sevgimi birkaç cümleyle anlatabilirim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 • Ne zaman işleri yoluna koyma konusunda tedirgin olsam, siz her zaman oradaydınız ve zamana ihtiyacım olduğunu bana anlattınız. Size en iyi dileklerimi gönderiyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Umarım aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli ve mutlu anlar yaşarsınız.

 

Öğretmen Anneye Kutlama Mesajları

Öğretmenlerin hayatımızın her alanını aydınlatmadaki katkısı kelimelerle anlatılamaz. Her öğretmen bunca yıldır yaptıkları ve bu zor günlerde hala yapmakta oldukları şeyler için saygıyı ve takdiri hak ediyor. Her öğrencinin hayatında her zaman silinmez bir iz bırakırlar. Daha fazla sayıda öğrenciye sahip olmaları önemli değildir, ancak orada öğretecek harika öğretmenlere sahip olmak şüphesiz en önemli şeylerden biri olmuştur. Küçük bir sınıftan aldığımız öğretiler sadece sınavlarla sınırlı kalmayıp, günlük hayatımızda da etkisi büyüktür. Duygularınızı yansıtan doğru kelimeler kullanmak, tebrik etmeye değer bir olayı kutlamanın en iyi yoludur. Hayatınızın her alanında yol göstericiniz olan anneniz öğretmenlik yapıyorsa sizin gibi daha nice çocuğa da annelik yapıyor demektir. Hem anne hem de öğretmen olarak hayran olduğunuz bu kişiye, bu özel günde sevginizi dile getirebilirsiniz. Başarısını ve çabasını takdir etmek için kolayca bir mesaj gönderebilirsiniz. Mükemmel kelimeleri seçmekte zorlanıyorsanız veya harika bir kutlama mesajı yazamıyorsanız, endişelenmeyin; çünkü biz size yardım etmek için buradayız. Mutluluğunuzu ifade etmek için en sevdiğinizi, liste içerisinden seçip sevdiklerinize gönderebileceğiniz çeşitli mesajlar için dikkate değer yürekten mesajlar koleksiyonumuz var. Tüm bu mesajlar, inanılmaz ve değerli öğretmenler için, harika ruhlardan gelen düşünceli ve anlamlı sözlerin bazıları burada. İsterseniz listeye bir göz atalım:

 

 • Anne, sen benim için sadece bir anne değil aynı zamanda ilk öğretmenim oldun. Hayatta ne öğrendiysem hepsi sadece senin sayende. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Tüm sevgim, tüm başarım sadece senin sayende anne; çünkü hayatın her adımında benim öğretmenim oldun. Öğretmenler Gününde sana en iyi dileklerimi gönderiyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Hayatında en sevdiğin öğretmenini bulduğunuzda gerçek anlamda tamamlanmış hissedersiniz. Ben bu konuda kendimi son derece şanslı buluyorum; çünkü sen benim annem ve en iyi öğretmenimsin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Öğretmenler Günü kutlamaları için ilham kaynağım ve enerjim olan anneme minnettarlığımı iletmezsem olmazdı. Öğretmenler Günün kutlu olsun anne.

 • Allah'a şükrediyorum ki bana böyle harika bir anne ve aynı zamanda beni doğru yola iletmek için yanımda olan en iyi öğretmene sahibim. Öğretmenler Gününde sana en iyi dileklerimi sunuyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun anne.

 • Anneniz arkadaşınız ve aynı zamanda öğretmeniniz olduğu zaman hayat çok güzeldir. Hayatıma bu kadar çok anlam kattığın için teşekkürler anne. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Doğduğumda sadece bir anne olmadın, bildiğim en küçük şeyi bana öğreten öğretmenim de oldun. Bana kattığın her şey için teşekkür ederim anne ve Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Elimi tutan, bana yol gösteren ve beni her koşulda anlayan bir annem olduğu için çok şanslıyım. Benim için her türlü fedakarlığı yapan tek kişi sensin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Öğretmen ve annenin birleşimi gerçekten bir nimet olmalı. Sen bu hayatta isteyebileceğim en iyi anne ve en iyi öğretmensin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Tüm başarılarımı, bugün bulunduğum yerde olmama sebep olan en değerli anneme ve en ilham verici öğretmenime adıyorum.  Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutlarım.

 • Canım anneciğim, hem annem hem öğretmenim olduğun için çok teşekkür ederim. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Bu dünyanın en güzel öğretmenine ve annesine sahibim. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Bana bu hayatta her zaman yön veren ve yönlendiren canım annem. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Emekli oldun diye unutulduğunu asla düşünme. Sen o kadar mükemmel bir öğretmen oldun ki, emeklerin yıllar boyunca büyümeye devam edecek. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Bana ve yetiştirdiğin diğer çocuklara verdiğin sonsuz emek ve sabır için teşekkür ederim. Öğretmenler Günün kutlu olsun anne.

 

Öğretmen Sevgiliye Öğretmenler Günü Mesajları

Basit bir tanımla öğretmen, özellikle okulda ders veren veya ders anlatan kişi anlamına gelir. Ancak bir öğretmen basit bir tanımla sınırlandırılamaz. Tıpkı okulun çocukların ikinci evi olması gibi öğretmenler için de durum aynıdır. Öğretmen, onlara hayatın önemli derslerini öğreten çocukların ikinci ebeveynleri olabilirler. Ebeveynler çocuklarına ilk bebek adımını nasıl atacaklarını öğretiyorsa öğretmenler de hayata karşı nasıl ilerlemeniz konusunda size yol gösterici olacaklardır. Öğretmenlere her zaman olduğundan daha fazla saygı göstermeniz bu anlamlı günlerde çok önemlidir; çünkü sizi geleceğe hazırlayıp, ideal vatandaşlar haline gelmenizi sağlarlar. Bu nedenle yaptıkları işe ne kadar saygı gösterdiğinizi, birkaç kelime ile anlatabilirsiniz. Özellikle en iyi öğretmen olduğunu düşündüğünüz sevgilinizin Öğretmenler Gününü kutlayarak, emeğinin ve fedalarlığının farkında olup karşılığını vermeniz onu çok mutlu edecektir. Öyleyse neden onu bu anlamlı günde her zamankinden daha fazla özel hissettirmeye çalışmıyorsunuz? En İyi Öğretmenler Günü mesajları arasından mükemmel olanı seçip, sevgiliniz ile paylaşabilirsiniz. Böylece onun yaptığı mesleğe ne kadar kıymet verdiğinizi göstermiş olursunuz.


 

 • Bugün, tüm çabaların için sana teşekkür etmek istedim. Her şeyi bir kenara bırakıp bugün çok özel hissetmen için uğraşacağım. Sen dünyanın en iyi öğretmenisin. Öğretmenler Günün kutlu olsun sevgilim.

 • Sen benim için yaşayan her türlü ilham kaynağı oldun. Doğruluk derslerin, sonsuza kadar kalbimde saklayacağım şeylerdir. Bunu asla değiştiremezsin. Öğretmenler Günün kutlu olsun sevgilim.

 • Öğretmenler Gününde sana en içten dileklerimi gönderiyorum sevgilim. Bugün ikimiz için  çok anlamlı bir gün olsun. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Beni her yönden tamamlayan sadece sensin. Hayatımda bana rehberlik etmek için her zaman yanımdaydın. Öğretmenler Günün kutlu olsun sevgilim.

 • Öğretmenler Günü vesilesiyle hayatımın anlamına iyi dileklerimi göndermek istiyorum; çünkü benim için her zaman güçlü bir destekçi, motivasyon kaynağı ve en güzel öğretmen sadece sensin. Öğretmenler Günün kutlu olsun

 • Sevgilimin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Hayatıma girdiğin ve hayatımı iyilikle aydınlattığın için teşekkür ederim.

 • Bugün daha mutlu, daha huzurlu ve daha anlayışlı olmaya odaklanmış bir insanım; çünkü hayatımda gerçekten en özel öğretmenin en anlamlı günü. Öğretmenler Günün kutlu olsun hayatım.

 • Hayatım boyunca bana harika bir akıl hocalığı yapmış olan sevgilime çokça sevgilerimi gönderiyorum ve Öğretmenler Gününü kutluyorum.

 • Hayatıma girdiğin zamanlardan beri yol gösterici bir rehbere hiç ihtiyacım olmadı; çünkü sen benim çok güzel yönlendirdin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Öğretmenler Günü gibi özel bir günde, bir öğretmene sahip olmam gibi en büyük desteğim olan sevgilime en içten duygularımı iletmek istiyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Yol arkadaşıma Öğretmenler Gününde en içten dileklerimi ve sevgimi gönderiyorum. Sen benim rehberimsin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Öğretmenler Günü kutlamaları bugün sana sıcak dileklerimi gönderdikten sonra tamamlandı; çünkü benim için en kıymetli öğretmen sadece sensin. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • İçimizdeki en iyi duyguyu paylaşmak için harcadığın sıkı çalışma ve çabanın karşılığı olamaz. Olsaydı bile asla geri ödeyemezdim. Sadece senin gibi bir öğretmene sahip olduğum için çok şanslı olduğumu biliyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

 • Her zaman bir ruhu nasıl aydınlatacağını tam olarak bilen nadir bir eğitimci oldun. Öğretmenler Günün kutlu olsun sevgilim.

 • Sevgilim, hayatımızda bir nimet olduğunu bilmeni istedim. Seni çok seviyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun.

whatsapp facebook twitter linkedin pinterest


Benzer Makaleler