Succulent & Sukulent

Sukulentler evlerde , işyerlerinde veya görmek istediğiniz heryere kolaylık ile uyum sağlar ve kendilerin yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilir. Sukulentler evlerde ve işyerlerinde kolay bakımı , uzun ömrü ile dikkat çekmesiyle birlikte son zamanlarda en çok tercih bu minik güzellikler, şimdi  tazecicek.com ile sizlere harika tasarımlar ile sunulmakta ve bakımı için sizlere buradan bilgilendirme yapılmaktadır.

Sukulentler en kolay çoğaltılabilen çiçek türleridir.Düzgün bir biçimde bitkinin gövdesine tam bağlandığı yerden koparacağınız bir yaprağı kaktüs toprağının üzerine bırakın.Güneş almasına ve ara ara sulamaya dikkat edin. Bir süre sonra gövdeden koptuğu yerden ufak kökler vermeye başlayacaktır

Dikensiz kaktüs olarak da adlandırılan bu nadide bitki; özellikle ev, iş yeri gibi ortamlarda bakılabilecek bir bitkidir. Gövdesinde su saklayabilme özelliğinden dolayı sukulent su ihtiyacı yüksek olan bir bitki değildir. Yaşam süreleri oldukça uzun olan bu bitkilere, seyrek aralıklarla herhangi bir sprey yardımı ile su verebilirsiniz.

Ayrıca belirtmekte fayda var. Bu bitkiler için çok fazla su, susuzluktan daha zararlı olabilmektedir. Bunun yanı sıra çiçek saksısında biriken suyun da düzenli aralıklarla dökülmesi gerekir. Işık konusuna gelecek olursak; pencere kenarı, ışıklı ya da yarı ışıklı alanlar sukulent bitkileri için idealdir. Fakat bu bitkiler direkt olarak güneş ışıyla temas etmekten hoşlanmazlar. Ayrıca bitki gelişim gösterdikçe çiçeğin kök kısmı da büyüyeceği için toprağı ve saksısını değiştirmeniz gerekmektedir.

Çok fazla ilgi istemeyen ve kolaylıkla başının çaresine bakabilen sukulentler çiçeklerine ayıracak çok fazla vakti olmayan ya da çiçek bakmayı beceremeyenler için harika bir alternatif.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir