Zelkova Bonsai Ağacı Krem Seramik Saksı

649
,00 TL
& Ücretsiz Teslimat

Zelkova Bonsai Ağacı Krem Seramik Saksı

649,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Bonsai çiçeği, ev, ofis ve iş yerlerini renklendiren ve son dönemlerde hediye olarak çok sık tercih edilen bitki türüdür. İç mekanlarda hoş ve estetik bir görüntü yaratır. Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi haline gelen zelkova bonsai, ev ve ofis dekorasyonlarında ilgi uyandırır. Peki, bonsai çiçeğinin bakımı nasıldır? Bonsai nasıl sulanır? İşte, bonsai bakımı hakkında merak edilenler…

Bonsai, Japonya ve Çin’den tüm dünyaya yayılan bir bitkidir. Minyatür ağaç görüntüsüyle dikkat çeken bonsai, Japonca bon ve sai kelimesinin bir araya gelmesiyle oluşur. Bon kelimesi saksı olarak, sai kelimesi ise ağaç olarak çevrilir. Zelkova bonsai, saksıdaki ağaç olarak tanımlanabili

Bonsai Çiçeğinin Latincesi

Moraceae familyasından olan bonsai çiçeğinin Latincesi Bonsai olarak bilinir.

Bonsai çiçeğinin sulaması her bitkide olduğu gibi oldukça önemlidir. Bonsai çiçeğinin az veya fazla sulanmaması son derece önemlidir. Bu bitkinin fazla sulanması halinde kökleri çürür. Az su verilmesi halinde ise susuz kalan bitki zamanla kuruyarak ölür.

Bu çiçeği sularken, su miktarını toprağa göre tespit etmek gerekir. Bitkinin toprağına bakarak nem oranı tespit edilir ve sulama işlemi yavaş bir şekilde toprak suyu tamamıyla emene kadar yapılır. Yaz aylarında sıcak havalarda gün aşırı, kış aylarında ise üç günde bir sulama yapılması tavsiye edilir.

Yaz aylarında sulama sırasında bonsai çiçeğini yetiştirdiğiniz saksı tabağında biraz su bırakmanız halinde bitki, gereksinim duyduğu su ihtiyacını karşılayacaktır.

Sulama yaparken toprağın her yerinin nemli olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bu sayede bitkiniz sağlıklı büyüyecektir. Bitkinin toprağını sularken yapraklarını da sulamayı ihmal etmeyin. Bitkinin yaprağını duşlama tekniği ile sulanabilir. Yaprakları suladıktan sonra damlacıkları temizleyin.

Bonsai çiçeği bol ışık sever, karanlık ve kapalı ortamları çok sevmez. Bu nedenle her zaman gün ışığından beslenmeli ve gündüzleri olabildiğince aydınlık bir ortamda olmalıdır. Işık alan bu bitki, ışık aldığı yöne doğru eğilim gösterir. Haftada bir kez bitkinin ışık almayan tarafı güneşe çevrilmelidir. Bitki güneşi sevmesine rağmen doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Bonsai aydınlık ortamları sever ancak güneşe direkt olarak maruz kalması bitkinin yapraklarına zarar verebilir. Bunun yanı sıra bonsai çiçeğinin tüm gün güneş görmesine gerek yoktur. Sabah ve öğlen güneşi bu bitki için yeterli olacaktır.

Krem saksıda kahverengi ponza taşı, krem kuru çiçek,kurutulmuş portakal dilimi, kahverengi kurdela kullanılmıştır.

Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler