Aeonium Arboreum Sukulent Bitki (Vizon Saksı)

749
,00 TL
& Ücretsiz Teslimat

Aeonium Arboreum Sukulent Bitki (Vizon Saksı)

749,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Rozetlerin yapraklarındaki yuvarlak yapı öylesine kusursuzdur ki bu türler bazen yapay bitkilerle karıştırılır. Bitkiyi ayırt edici kılan bu rozetler tek renk olabildiği rozetlerin gibi beyaz, sarı, kırmızı ve yeşilden oluşabilen rengârenk versiyonları da mevcuttur. Rozetlerin ortasından demet halinde küçük, yıldız biçimli çiçekler büyür. Ancak bu çiçeklerin özel bir şaşaası yoktur.

Aeonyum, bahçenize dilediğiniz zaman ekebileceğiniz bir bitkidir. Bu bitki türü oldukça yavaş büyür. Öyle ki, bitkinin rozetinden küçük çiçek salkımları üretmesi beş yıl kadar sürer. Aeonyumların çoğu monokarpiktir. Yani, yalnızca bir kez çiçek açarlar ve sonra ölürler. Ne var ki, filizleri çoğalmaya devam eder.

Aeonyumlar, uzun ömürlü bitkiler olarak sıcak iklim bölgelerinde toprakta büyüyebilir. Gelin görün ki, bu bitkiler saksı bitkileri olarak verandalarda ya da balkonlarda da yaygın olarak büyütülür. Soğuk bölgelerde ise bu bitkilerin saksıda büyütülmesi ve donmadan içeri alınması gerekir. Aeonyum, bahçede diğer bitkilerle birlikte bakıldığı zaman epey ilgi ister. Bu bitkinin uzun türleri çalı gibi olduklarında bonzai gibi görünürler. Şayet sapları gereğinden fazla uzayacak olursa onları budayabilirsiniz. Böylece, çok geçmeden yeni kökler oluşacak ve yeni bitkiler çıkacaktır. Siz de bitkilerle donattığınız yeri kısa sürede dopdolu hale getirebilirsiniz.

Aeonyumlar suyu yapraklarında ve saplarında depoladıklarından kök sistemleri oldukça sığdır. Kuru toprak isteyen diğer sukulentlerin aksine, Aeonyumlar topraklarını fazla ıslak olmayacak şekilde nemli tercih ederler. Saplarıyla kök üretebilirler. Bunu bitkinizin saksısından taşması da saplarının düşüp toprağa değmesi durumunda fark edebilirsiniz. Köklerin kurumamasına dikkat etmelisiniz. Sap kökleri zaten dökülen parçaları çok

Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler