Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Filtrele ve Sırala

Orkide, çiçeklerin arasında en narin ve zarif çiçeklerin başında gelir. Ayrıca gönderdiğiniz kişiye ve zamanına göre farklı anlamda duyguları ifade etme özelliğine de sahiptir. Masumiyet ve asaleti simgeleyen orkide çeşitlerine Taze Çiçek ile kolayca ulaşabilirsiniz. Siz de sevdiklerinize orkide siparişi vererek onları mutlu edebilir ve en içten duygularınızı onlara hissettirebilirsiniz.

Orkide Bakımı  

Orkide bakımı zannedildiği kadar zor değildir. 13-30 derece arası sıcaklıklar orkideler için ideal ortamdır. Ev için doğrudan gelen yakıcı güneş ışığı yerine perdeden süzülen ışık daha iyidir. Orkide çiçeği en çok yetiştirilen ev bitkileri arasındadır. Siz de orkide bakımı için püf noktaları öğrenerek orkidenize doğru bir şekilde bakabilirsiniz.

Bir Orkide Çiçeğine Nasıl Bakabilirim?

İç mekan orkide bitkilerinin bakımı, onları doğru şekilde yetiştirmeyi öğrendikten sonra kolaydır. Kütükte çiçekler arasında da olabilen orkideler, çeşitliliğe bağlı olarak farklı renk ve boyutlarda bulunabilir. Neredeyse tüm ev dekorlarına uyum sağlayabilirler. Orkide çiçeği, ışık, sıcaklık ve nem gibi tüm temel gereksinimlerini karşıladığında çok az bakım gerektirir.

Sulama

Köklerinde su depolayamadığı için aşırıya kaçmadan yeterli sulama yapmak gelişimine katkı sağlar. İki sulama arasında toprak kurumalı fakat uzun süre kuru kalmamalıdır. Sulama esnasında yapraklarına ve gövdeye su temas ettirilmemeli, ettiyse kurutulmalıdır.
Şeffaf saksı tercih edilerek orkide köklerinin doğal ortamındaki gibi ışık alması sağlanmalıdır.

Hava

Orkidenizi soğuk hava veya doğrudan güneş ışığına ya da ısıtma deliklerine maruz kalacağı yerlere koymayın. Çok kuru hava, direkt ısı ve rüzgarlı ortam, egzotik çiçeklerin düşmanlarıdır. Hafif, sıcak ve biraz nemli bir ortam sağlayabilirseniz çiçek açmanız daha uzun sürecektir. 

Orkide Türleri

Vahşi doğada yaklaşık 30.000 orkide türü ve 100.000’den fazla kayıtlı melez vardır. En yaygın olarak satın alınabilecek orkide türlerine gelince, ezici çoğunluk iki çeşitten biridir: Phalaenopsis, güve orkide olarak da adlandırılır. Bu bitkilerin etli, oval yapraklardan kaynaklanan uzun boylu ve tek bir sap üzerinde yetişen belirgin dudakları olan yuvarlak çiçekleri vardır. Çiçekler genellikle beyaz, mor veya pembe veya bunların bir kombinasyonudur. Dendrobium, baston orkide olarak da bilinir. Kalın bastonlardan kaynaklanan saplarda, genellikle bitki başına birkaç çiçek kümesinde oluşan sıralarda büyüyen daha küçük çiçeklere sahiptirler. Çiçekler tipik olarak beyaz veya mordur. Dendrobium yaprakları dardır ve bastonun yanlarından ortaya çıkar. Orkide ismini bilmek sonra çiçek açtıktan sonra size yardımcı olacaktır. Birbirinden eşsiz tasarımlı orkideleri çiçek sepeti veya saksı içerisinde tercih edebilirsiniz.

Orkide Çiçeği (Phalaenopsis) Fiyatları 

Orkide çiçeği fiyatları, sahip olduğu orkide dalı ve çiçek aranjmanına göre farklılık gösterebilir. Siz de eşsiz çiçek aranjmanlarının adresi Taze Çiçek ile tüm orkide fiyatlarını listeleyebilir, bütçenize en uygun orkide fiyatına göre orkide siparişi verebilirsiniz.