çiçek ara sepet
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Çiçek Sevmeyenleri Bile Baştan Çıkaracak Çiçekler

Güzellik kavramını en saf haliyle temsil eden çiçekler, hayatın en sevimli ve en mutluluk verici hallerinden biridir. İster iç mekanlarınıza canlılık katmak için, ister sevdiklerinizin yüzünde gülümseme yaratmak için seviyor olun, güzel bir çiçek aranjmanı gibisi yoktur. Canlı renkleri, kusursuz desenleri ve çekici tasarımlarıyla çiçekler, kalbinizi bir anda yumuşacık etmeyi başarır. Dünyada mevsimlik çiçeklerden, her mevsim çiçek açmayı başaran çiçeklere kadar birçok taze çiçek çeşidi vardır. Birbirinden güzel olan bu çiçekler, her yerde bulunabilir ve yüzünüzde gülümseme yaratmayı başarır. Bu yazımızda çiçek sevmeyenleri bile baştan çıkaracak çiçeklerin özelliklerini okumanın keyfini çıkarın ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatını yakalayın.

 

nilufer-cicegi

Bahar Çiçeği: Nilüfer

Tüm su çiçeklerinin kraliçesi olan nilüferlerin dünyada yetmişten fazla türü vardır. Bu sevimli çiçekler durgun, sığ ve tatlı su olan yerlerde gelişme gösterir. Bu mucizevi çiçek su sıcaklığını dengeleyerek ve mükemmel habitat koşullarının sağlanmasına katkıda bulunarak ekosistemin korunmasına yardımcı olur. İlkbahardan sonbahara kadar olan sürede çiçek açmaya devam eden nilüferleri pembe, turuncu ve mavi renklerde görme şansına sahip olabilirsiniz.

 

kanayan-kalpler-cicegi

Kanayan Kalpler Çiçeği

Bu çiçek güzel kalp şekilleri ile gören herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Pembe ve beyaz tonları aşkın sembolü olmuştur. Bahar ayı boyunca çiçek açar ve nemli bir iklimde gelişme gösterir. Kırmızı, pembe ve sarı renkleri ile de görebileceğimiz bu çiçeği çok seveceksiniz.

 

kiraz-cicegi

 

Festivallerin Vazgeçilmezi: Kiraz Çiçeği

En güzel çiçekler arasında yerini alan kiraz çiçeği, birçok festivalde kusursuz bir şekilde sergilenir. Çiçeklerin eşsiz güzelliği onu benzersiz kılar. Kiraz çiçeği, hayatın başlangıcını ve güzelliğini temsil ettikleri için Japon kültüründe büyük bir öneme sahiptir.

 

cennet-kusu-cicegi

 

Cennet Kuşu Çiçeği

Adı kadar benzersiz olan bu özel çiçek, Güney Afrika’ya özgü egzotik bir bitkidir. Çiçeklerini açtığı zaman neredeyse tamamen cennet kuşuna benzediği için bu ismi almıştır. Birçok yerde özlem çiçeği olarak da bilinen bu çiçeğin cenneti simgelediğine inanılmaktadır. Güneşli ortamları çok sevdiği için uygun alanı yarattığınız zaman gösterdiği gelişime hayran kalacaksınız.

 

yildiz-cicegi

 

Yıldız Çiçeği

Çiçek severler arasında oldukça popüler olan bu çiçek, gösterdiği büyüklük ve renk bakımından çok çeşitlidir. Gören herkesi anında cezbetmeyi başarır. Bu rengarenk çiçekler, yaz ortasında çiçeklerinin verdiği görüntü sayesinde görenleri etkilemeyi  başarır.

 

gul-cicegi

 

Güller

Çiçeklere ilgisi olmayanlar için bile çoğu zaman evrensel bir çekiciliğe sahip olmayı başarmıştır. Aşkın sembolü olan güller, birbirinden farklı renkleri ve mis gibi kokularıyla göz alıcı görünür. Sevgi, saflık ve şefkat ile ilişkilendirilen bu özel çiçek sadece çekici bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda herkesi cezbedecek aromatik kokuya da sahiptir.

 

orkide

 

Zerafetin Sembolü: Orkide

Dünyada birçok güzel çiçek arasında, en güzel çiçekli bitki ailelerin başında orkideler gelir. Hemen hemen her yerde gelişme gösteren orkideler kusursuz rengi  ile benzersiz bir görüntü yaratır.