-

Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Filtrele ve Sırala

Yeni ev demek, yepyeni başlangıçlar demektir. Rengarenk çiçekler sayesinde yeni eve taşınan yakınlarınızın stresini, eğlenceli hale getirebilirsiniz. İster yakın arkadaşınız, ister aile üyelerinizden biri ev değiştiriyor olsun, yeni ev için en çarpıcı saksı çiçekleri önerilerimizle sevdiklerinizin evlerini daha da aydınlık hale getirebilirsiniz.

 

Genellikle hoş geldin hediyesi olarak bilinen ev hediyesi çiçeklerini, sevdiklerinizin yeni evlerine neşe katmak için tercih edebilirsiniz.

 

Ev Hediyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yeni eve taşınma hediyesi olarak ne alınması gerektiğini düşünüyorsanız, risk almadan denenmişi deneyip doğru olan hediyeyi seçebilirsiniz. Özellikle ev hediyesi alacağınız kişiyi çok da iyi tanımıyorsanız ev dekoru için saksı çiçekleri mükemmel bir fikir olabilir. Peki ev hediyesi almaya karar verdikten sonra, sıra seçim yapmaya gelince nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyelim.

 

  • Hediye alacağınız kişinin hobilerini göz önünde bulundurmalısınız.
  • Satın almadan önce hediyeyi alacağınız kişinin ne tür çiçeklerden hoşlandığını araştırmalısınız.
  • Ev hediyesi alacağınız kişinin yaşını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Hediyenizin özgün olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Aldığınız hediyenin, karşı tarafın seveceğinden emin olmalısınız.
  • Hediye alacağınız kişinin evinde evcil hayvanı olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Evcil hayvanı varsa, hayvanlar için zehirli olmayacak bitkiler seçmelisiniz.
  • Alerjiye neden olmayacak çiçekler tercih etmelisiniz.

 

Ev Hediyesi Olarak Saksı Çiçek Modelleri

İster yeni evinin dekorunu göstermek için heyecanlanan bir arkadaşınız olsun, ister yeni eve taşınan bir tanıdığınız olsun, güzel bir ev hediyesi ile yeni yaşamlarını kutlamalarına katılabilirsiniz.

 

Tatlılar ya da dekoratif eşyalar her zaman klasik hediyelerden biri olmuştur, ancak muhteşem bir saksı çiçeği, hoş bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir. Ev hediyesi olarak hangi saksı çiçeklerini tercih edebileceğiniz hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edebilirsiniz.

 

Antikite Çiçeği

Dik sapları nedeniyle tatlı kır papatyaları ile benzerlik gösteren antikite çieçeği, koyu kırmızı tonlardan bordoya uzanan çarpıcı iki renkle beraber, zaman geçtikçe yaprakları koyu pembeye dönüşür. Bakımı doğru bir şekilde yapıldığı zaman ekim ayına kadar çiçek açmaması için hiçbir neden yoktur. Uzun ömürlü olan bu çiçeği sevdiklerinize ev hediyesi olarak gönderebilirsiniz.

 

Lavanta Çiçeği

Lavantalar, sadece saksılarda güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda mis gibi kokusuyla gün boyu evinize huzur getirir. Bu çok amaçlı ve kullanışlı bitkini büyümesi oldukça kolaydır ancak verimli topraklarda daha hızlı gelişme gösterir. Hediyeyi vereceğiniz kişiye lavantaları, sıcak, korunaklı ve güneş alan bir yere yerleştirmesi konusunda uyarmalısınız.

 

Kaladyum Çiçeği

Hediye alacağınız kişinin evinin herhangi bir köşesine kaladyum çiçeğini yerleştirerek, ortama renk katmasını sağlayabilirsiniz. Bu tropik güzellik, bir gökkuşağı renginde büyük, çizgili ve renkli yapraklara sahiptir. Sıcak havaları çok seven kaladyum çiçeği zengin ve verimli topraklarda hızlı gelişme gösterir. Büyük saksılarda bu çiçeği yetiştirmek oldukça eğlencelidir.

 

Yıldız Çiçeği

Bütün çiçekler arasında, arkadaşlığın anlamını mükemmel bir şekilde anlatmayı başaran yaprakların sarı tonlardır. Sarı çiçekler, yeni başlangıçlar için iyi dilekler vaad eder. Bu yüzden güzel bir sarı yıldız çiçeği, mükemmel bir ev hediyesi olabilir. Güneşi çok seven bu çiçek, mutlaka evin güneş alan bir yerine yerleştirilmelidir.

 

Kırmızı Menekşe Çiçeği

Kırmızı menekşeler, muhtemelen yeni eve taşınma hediyesi olarak verebileceğiniz en moda saksı çiçeklerinden biridir. İyi bir nedenle büyüleyici bir ev dekoru olabilir. Geleneksel bir saksıda vermek istemiyorsanız farklı renklerde saksılar tercih edebilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olan kırmızı menekşeleri, ev hediyesi alacağınız kişinin çok seveceğinden emin olabilirsiniz.