Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü, kadınların başarılarını kutlamak, kadın eşitliği konusunda farkındalık yaratmak, toplumsal cinsiyet eşitliğini hızlandırmak için faaliyet göstermek ve kadın olarak başarının sembolünü göstermek için kutlanan anlamlı günlerden biridir. Ayrıca Dünya Kadınlar Günü, kadınların toplumsal, ekonomik, sosyal ve kültürel başarılarını kutlayan evrensel bir gündür.
Filtrele ve Sırala

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü, kadınların başarılarını kutlamak, kadın eşitliği konusunda farkındalık yaratmak, toplumsal cinsiyet eşitliğini hızlandırmak için faaliyet göstermek ve kadın olarak başarının sembolünü göstermek için kutlanan anlamlı günlerden biridir. Ayrıca Dünya Kadınlar Günü, kadınların toplumsal, ekonomik, sosyal ve kültürel başarılarını kutlayan evrensel bir gündür. Bu anlamlı gün, aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğini ortadan kaldırmak için bir eylem çağrısına da işaret edebilir. Kadınlar Günü’nde kadınların başarılarını kutlamak veya kadın eşitliği için toplanarak bir araya geldikçe, dünya çapında önemli etkinliklere tanık olabilirsiniz. Bu yıl Dünya Kadınlar Günü coşkusu tüm dünyada kutlanmaya devam ediyor. Kadınlar Günü’nün asıl amacı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin mesajını vermek, kadınların birçok alanda gösterdikleri çabanın başarılarını ve katkılarını kutlamak, aynı zamanda tüm toplumsal cinsiyet ayrımının yarattığı önyargılardan, klişelerden ve farklılıklardan arınmış bir toplum inşa etmek için çalışmaktır. Bugün, insanlar güçlü, zeki, yetenekli ve basit olanı takdir ediyor. Siz de hayatınızda var olan kadınların bu özel günlerini anladığınızı ve yanında olduğunuzu belirtmek için onlara, Kadınlar Günü mesajları gönderebilirsiniz.

 

 

Kadınlar Günü Mesajları

Bir kadının hayatınıza olan katkısının önemi, sadece bir günde anlatılamaz ya da takdir edilemez. Annenizin, kız kardeşinizin, kız arkadaşınızın, eşinizin ya da arkadaşlarınızın hayatınızda mutlaka önemli bir etkisi vardır ve onların varlığı, hayatınızı daha da anlamlı hale getirebilir. Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyanın dört bir yanındaki kadınların başarılarını anlatmak ve anlamak için kutlanıyor. Bu Dünya Kadınlar Günü’nde siz de onların yanında olduğunuzu göstermek için arkadaşlarınızla ve ailenizle birkaç anlamlı mesaj paylaşabilirsiniz. Bu mesajlar sayesinde yanlarında olamazsanız da onları anladığınızı ve duygusal olarak yanlarında olduğunuzu gösterebilirsiniz. Unutmayın! Bu özel günde hayatınızdaki kadınların ne kadar zeki, güçlü, yetenekli ve olağanüstü olduklarını belirtebilirsiniz. Sadece birkaç cümle ile onları ne kadar önemsediğinizi ve onlara olan hayranlığınızı dile getirebilirsiniz.

Herkes için anlamı çok ayrı olan Dünya Kadınlar Günü belki de yıl içerisinde geçirdiğiniz en anlamlı gün olabilir. Haklarından vaz geçmeyi düşünmeyen ve kendisine sonuna kadar güvenen güçlü kadınların bu özel gününü sizler için hazırladığımız mesajlar aracılığı ile kutlayabilirsiniz.

 

  • Kendini bir kraliçe gibi düşünebilirsin. Bir kraliçe başarısız olmaktan korkmaz. Başarısızlık, büyüklüğe giden bir başka zorlu basamaktır. Başarısız olmaktan korkmadığını biliyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun.

  • Kadın ve erkeğe eşit olarak haklar hiçbir zaman özel hak olmamalıdır. Kadınlar Günün kutlu olsun.

  • Sadece bir kadın neredeyse aynı anda hem ölebilir hem de doğurabilir. Her zaman kadın olmaktan gurur duymalısın. Kadınlar Günün kutlu olsun.

  • Bugün senin günün. Yaşamın akışında sürekli başarılı olup, kendini kutlamalısın. Seninle gurur duyuyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun.

  • Hayatıma bir gülümseme getirdiğin ve günlerimi her zamankinden daha parlak yaptığın için teşekkür ederim. Kadınlar Günün kutlu olsun.

  • Hayat, sen olmasaydın bu kadar mükemmel olmazdı. Kadın olmaktan gurur duyacağın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

  • Kad