Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Öğretmenler Gününde, saygıdeğer öğretmenlere, Öğretmenler Gününü kutlayacak, kalbinizden gelen sözler ve mesajlar gönderip, çabalarını anlamlı bir şekilde takdir edebilirsiniz. Aşağıdaki örneklere bakıp, tercihinize göre Öğretmenler Günü mesajlarından birini seçip size elinden gelenin en iyisini yapan öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.
Filtrele ve Sırala

Öğretmenler Günü

Mutlu anlar yaratmak için birçok fırsat vardır ve her kutlama, ilişkileri güçlendirmek için mükemmel bir zamandır. Öğretmenlik, dünyaya daha fazla eğitimli bir nüfus kattığı için en asil mesleklerden biri olarak kabul edilir. Öğretmenler, bilgi ve bilgeliği yaymak için kariyerlerini seçen nadide kişilerdir. Ülkeyi gelişmiş aşamaya, ancak eğitimli işini seven öğretmenler getirebilir. Bunun için doğru rehberlik ve vizyonla iyi eğitimli olmalıdırlar. Bir öğretmen öğrencilere sadece ders kitaplarındaki dersleri öğretmekle kalmaz, aynı zamanda bir çocuğu sosyal olarak sorumlu bir kişi haline getirir. Öğrencileri için her zaman rol modeldirler ve bir bütün olarak toplum tarafından saygı görürler. Bu yüzden Öğretmenler Günü, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki kuvvetli ilişkiyi kutlamaya aracı olur. İyi insanlar yetiştirmek için öğrencilere verilen değerli katkılarından dolayı takdir edilmesi ve teşekkür edilmesi gereken kişiler, öğretmenlerdir. Çocuklar, zamanlarının çoğunu evde değil de okulda geçirdikleri için genellikle öğrencilerin ikinci anneleri öğretmenler olmuştur. Her öğretmenin en iyi niteliğini ve öğrettiği en değerli dersleri anmak için Öğretmenler Günü özenle kutlanmalıdır. Aşağıda, hazırladığımız Öğretmenler Günü mesajları sayesinde size bütün kalbiyle özen gösteren öğretmenlerinizin ne kadar kıymetli olduklarını anlatabilirsiniz. Emeklerinin karşılığının bir mesajla verilmeyeceğini biliyorsunuz ama anlamlı günlerinde onları hatırladığınızı göstermeniz bile çok kıymetli olacaktır. Sevdiği çiçeklerden oluşan öğretmene çiçek buketi yaptırarak içerisine mesaj kartı bırakıp, sevginizi anlamlı ve etkili bir şekilde dile getirebilirsiniz.

 


 

Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenlik, bir kişinin bilgiyi yaymasına, bilgeliği paylaşmasına ve gençleri gelecekte yetenekli ve sorumlu yetişkinler olarak inşa etmesine izin veren kutsal bir meslektir. Bu anlamda, bu dünyanın geleceği gerçekten bir öğretmenin elindedir. Öğretmenler, öğrencilere büyük bir özen ve sabırla bildiği her şeyi öğretir ve tıpkı bir evlat yetiştirir gibi her öğrencisine ayrı ayrı özen gösterir.  İyi bir öğretmen bir çocukta hayal gücünü geliştirebilir, umut etmeyi öğretebilir ve öğrenme sevgisini doğru bir şekilde aşılayabilir. Öğretmenler Günü, gelişim ve eğitim süreci boyunca yanımızda olan kıymetli insanlara  teşekkür etmek ve  onları bu anlamlı günlerinde anıp onlara olan minnetimizi göstermek için çok özel bir fırsattır. Sizde büyük bir etki bırakan en iyi öğretmeninize Öğretmenler Günü dileklerinizi iletmeyi asla unutmamalısınız. Aşağıdaki Öğretmenler Günü dileklerinden, mesajlarından ve sözlerinden birini seçerek, saygı ve sevginizi öğretmeninizle paylaşabilirsiniz. Bu Öğretmenler Gününde, saygıdeğer öğretmenlere, Öğretmenler Gününü kutlayacak, kalbinizden gelen sözler ve mesajlar gönderip, çabalarını anlamlı bir şekilde takdir edebilirsiniz. Aşağıdaki örneklere bakıp, tercihinize göre Öğretmenler Günü mesajlarından birini seçip size elinden gelenin en iyisini yapan öğretmeninizle paylaşabilirsiniz.

 

 • Sen her zaman umut ışığıyla bir ruhu aydınlatmasını bilen mükemmel bir öğretmen oldun. En çok değer verdiğim öğretmenimin Öğretmenler Günü kutlu olsun.
 • Size huzur ve mutluluk diliyorum, harika bir öğretmensiniz ve bu hayatta her zaman en iyisini hak ediyorsunuz.  Öğretmenler Gününüz kutlu olsun..

 • Öğretmenler, yarının liderlerini yetiştiren tohum eken çiftçilerdir.

 • Siz, sadece bilgi veren değil, aynı zamanda hayatı anlamamızı sağlayan rehberlersiniz. Minnettarım.

 • Öğretmenler, kitapları değil, karakterleri şekillendirir.

 • Siz, bir öğrencinin hayatındaki küçük bir dokunuşun, büyük bir fark yaratabileceğini bilen kahramanlarımızsınız.

 • Bir öğrenciye bir cevap vermek, ona bir gün boyunca açlık gidermek gibidir. Ama ona nasıl düşüneceğini öğretirseniz, bir ömür boyu doyurmuş olursunuz.

 • Öğretmenlik, ışığı başkalarına göstermektir, kendi ışığınızı başkasınınkinden ayırt etmeden.

 • Sizler, bilgi veren değil, öğrencilerin gözlerindeki ışığı görebilen sihirbazlarsınız.

 • Öğretmenler, yıldızlar gibi parlamasalar da, her bir öğrencinin gökyüzündeki en parlak ışıklarıdır.

 • Eğitim, başarıya giden yoldaki en değerli pusuladır, ve siz bu yolu aydınlatan kılavuzlarsınız.

 • Öğretmenler, öğrencilerini sadece bilgiyle değil, aynı zamanda sevgiyle de besleyen bahçıvanlardır.