-

Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Filtrele ve Sırala

Hayatta yaşanan önemli anları kutlamak söz konusu olduğu zaman, kısa bir mesaj veya telefon görüşmesi her zaman yeterli olmayabilir. Bir arkadaşınız ya da akrabanız hayatında gelişen önemli bir anı kutluyorsa, çiçek göndermek onların yanında olduğunuzu gösteren somut bir hediyedir. 

 

Yeni iş tebriği için gönderilecek çiçekler listesi:

 

 • Sarı gül
 • Zambak
 • Lalele
 • Orkide
 • Karanfil
 • Papatya
 • Krizantemler
 • Leylaklar
 • Süsen

 

Bunlar gibi daha birçok çiçeği, iş tebriği için değer verdiğiniz insanlara gönderebilirsiniz.

 

 

İş Yerine Çiçek Gönderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birinin işyerine çiçek göndermek, ona duygularınızı ifade etmenin harika bir yoludur. Çiçek göndermek kadar detayları dikkate almak da çok önemlidir. Aşağıda sizin için çiçek gönderirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini özetledik:

 

 • Alıcının tam adresini almalısınız.
 • Ulaşılması gereken durumlar için alıcının numarası yazmalısınız.
 • Alıcının saat kaç aralığında iş yerinde olduğunu mutlaka bilmelisiniz.
 • Seçeceğiniz çiçeğin kokusunun iş yerinde yayılacağını hesaba katarak seçim yapmalısınız.
 • Göndereceğiniz çiçeğin masaya sığabilecek boyutta olmasına özen göstermelisiniz.

 

Yeni İş Tebriği için Çiçekler

Hayatta yeni başlangıçlar yapmak, kutlamaya değer bir şeydir. Değer verdiğiniz o insan, yeni bir iş mi buldu? Onu tebrik etmek için birbirinden farklı çiçekler arasından seçim yaparak seçeceğiniz çiçekten birini gönderebilirsiniz.

 

Sarı Güller

Sarı güller, hayalindeki bir işe başlamış biri için en uygun hediyedir. Bu parlak renkli ve neşeli buket, tebrik etmek için en doğru seçim olacaktır. 

 

Nergis Çiçeği

Nergis çiçeği, yeniden doğuşu ve mutlu başlangıçları temsil eder. Bu yüzden yeni işe başlayan sevdikleriniz için en iyi çiçek buketleri arasındadır. Ama unutmamalısınız ki tek adet nergis, kötü şansı simgeler. Bu nedenle bir buket nergis gönderimi yapmaya özen göstermelisiniz.

 

Orkideler

Orkide gibi sade çiçekler, genellikle yeni iş tebriği için doğru seçim olacaktır. Orkideler, gururu ve saflığı temsil eder. Bu nedenle yeni işine başlayan sevdiklerinize orkide gönderebilirsiniz. Sarı orkideler dostluğu simgelediği için arkadaşlarınızı tebrik etmek istediğinizde bir buket sarı orkide mükemmel bir tercih olacaktır.

 

Papatyalar

Papatyalar, güçlü arkadaşlık bağlarını ifade eder. Bu özelliği onları, yeni başlangıçlar için mükemmel bir çiçek yapar. Siz de arkadaşınızı tebrik etmek için bir buket papatya göndererek, yanında olduğunuzu gösterebilirsiniz.

 

Zambaklar

Zambaklar, yeni bir işe başlayanlar için alabileceğiniz en favori çiçekler arasındadır. Arkadaşınızın veya sevdiğiniz o insanın, iş yerinde terfi almasını ya da yeni bir işe başlamasını bir buket zambak ile kutlayabilirsiniz. Alacağınız bu hediye sayesinde ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

 

Karanfiller

Karanfillerin birçok rengi ve türü vardır. Bu nedenle farklı olaylar için mükemmel bir kutlama çiçeğidir. Yapacağınız tebriğe göre karanfil seçimi yapabilirsiniz. Yeni iş tebriği için genellikle sarı ve pembe karanfiller tercih edilir. Sizde değer verdiğiniz o insana, ister tek renk, isterseniz de sarı ve pembe karanfillerin karışımında oluşan bir buket hediye edebilirsiniz.

 

Krizantemler

Krizantemler, sevdiklerinizin başarısını kutlamanın harika bir yoludur. Tebrik etmek için çiçek arayışına girdiyseniz, krizantemler en doğru tercih olacaktır.

 

Leylaklar

Leylak çiçeği her zaman kalıcı bir izlenim bırakır. Bu özellikleri de onları mükemmel bir tebrik çiçeği için harika bir seçim haline getirir. Arkadaşınızı yeni işi için tebrik etmek istiyorsanız, alçakgönüllülüğün ve masumiyetin simgesi olan leylak gönderimi yaparak, onu mutlu edebilirsiniz.

 

Süsen Çiçeği

Büyük başarılar elde etmiş birini mutlu edebilmek için süsen çiçeğinden hazırlanmış bir buket en doğru tercihler arasında olacaktır. Bu çiçek, hayranlığı ve inancı temsil eder. Bu da alıcıya doğru mesajı iletmeye yetecektir.