Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Deve Tabanı Bitkisi, adını yapraklarının şekli ve dokusu nedeniyle alır. Yaprakları, uzun ve sivri uçlu, deve tabanını andıran bir görünüme sahiptir. Yapraklar genellikle yoğun yeşil renkte olup derin damarlarıyla dikkat çeker.
Filtrele ve Sırala

Deve Tabanı Bitkisi

Deve tabanı bitkisi geniş yaprakları ve canlı rengiyle bulunduğu her ortamı büyüler. Ofis ve ev ortamlarının gözdesi deve tabanı, şık bir dekorasyon için harika bir seçim olur. Deve tabanı ile tropik ortamların esintisi artık evinizde!

Yıllarca Sizinle Olacak Bitki: Deve Tabanı

Sevdiklerinize saksı çiçekleri hediye etmek, onlara yıllarca sizi anımsamak için bir sebep verir. Deve tabanı iyi bakılırsa uzun seneler boyunca sağlıklı bir şekilde gelişebildiği için sıkça tercih edilen bir bitkidir. Ev, iş hediyesi olarak kadın ve erkeklere gönderime uygundur.

Bitkilerle ilgili birçok inanış ve mit arasında deve tabanının ağladığı inancı da yaygındır. Aslında çok sulandığında yapraklarından fazla sıvıyı dışarı atan bitkinin ağladığı, negatif enerjiyi algıladığı zannedilir. Sevdiklerinize hediye deve tabanı alırken sulama önerilerinde bulunarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Deve Tabanı Siparişi

Büyük yaprakları, delikli yapısı ile dikkatleri üzerine çeken deve tabanı, ev ortamında en çok yer verilen bitkilerden biridir. Bu yüzden sevdiklerinize ev hediyesi almak için ideal ve risksiz bir seçim olabilir.

Alacalı veya düz yeşil yaprakları olan deve tabanı çeşitleri arasından dilediğinizi seçebilir, Taze Çiçek güvencesiyle online olarak sipariş verebilirsiniz. Deve tabanı bitkisi ve daha fazlası için güvenli şekilde sipariş oluştururken gönderim tarihi ve saatini seçebilirsiniz.

Deve Tabanı Çeşitleri

Deve tabanı çiçeği delikli yaprakları ile şık göründüğü için en çok sevilen ev bitkilerindendir. Yeşil geniş yapraklarından bazıları türüne göre alttaki yaprakların rahat güneş alabilmesi için delinir. Doğada yağmur ve suyun alt yapraklara ulaşması için bu şekilde evrimleşen bir bitkidir.

Yaprak görünüşü ,deve tabanı çeşitleri nedeniyle farklılaşır. Ayrık yapraklı, alacalı, delikli, beyaz yapraklı deve tabanı çeşitleri yaygın görülür. Evlerde dekorasyon için en çok tercih edilen yatay kesikli yapraklara sahip türü “Monstera Delisiosa” olarak bilinir. Taze Çiçek ürünleri arasından Monstera bitkisi Deliciosa türünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Deve Tabanı Özellikleri

Evinizde şık bir bitki olsun istiyorsanız ya da sevdikleriniz için hediye arayışındaysanız deve tabanı en iyi seçimlerdendir. Bakımı kolay olan ev bitkilerinden biri olduğu için hediye aldığınız kişinin de az çaba ile yetiştirmesi için uygundur. Deve tabanı özellikleri kısaca şöyledir:

 • Ilıman iklime sahip şehirlerde kolay yetişir ve kış aylarında soğuktan korunmak için ev içinde olmalıdır.
 • Yetiştirilmek istenen ortamın nemli olmasını sever bu nedenle çok kurak iklimlerde yeterince gelişemez.
 • En verimli büyümesini 15 ile 25 derece arasında gösteren bitki güneşe direkt olarak maruz kalmamalıdır.
 • İyi bakıldığında boyları 150 santimetreye kadar uzasa da genellikle 40-50 santimetre aralığındadır.
 • Saksı toprağı olarak kum, humus, lif karışımı kullanıldığında yapraklar daha yeşil, boyu daha uzun olur.

Deve Tabanı Bakımı

Sevgiliniz, eşiniz, anneniz ya da iş arkadaşınız için canlı çiçek deve tabanı hediye etmek ederek onları mutlu edebilirsiniz. Bakımı kolay olan bitkinin zamanla büyüyüp serpildiğini görmek sevdiklerinizi ve sizi mutlu edebilirsiniz. Deve tabanı bakımı konusunda şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Nemli ortamlarda iyi gelişen bitkinin 2-3 günde bir yapraklarını ıslatabilirsiniz.
 • Yapraklarını ıslatmak için bir sprey şişesine su doldurup sıkabilirsiniz.
 • Kış aylarında haftada 1, yaz aylarında haftada 2 kez sulama yapabilirsiniz.
 • Toprağı elinizle kontrol ederek kuruduğunu gördüğünüzde ekstra sulama isteyebilir.
 • Geniş saksılarda köklenmesi kolay olduğundan boyu da uzar.
 • Saksı değişimini bahar aylarında bitkinin gelişim dönemi öncesi yapabilirsiniz.

Deve Tabanı Çoğaltma

Sevdiklerinize hediye olarak Taze Çiçek ürünleri arasından deve tabanı bitkisi seçtiğinizde bunu çoğaltarak saksı sayısını artırmak mümkün. Bir çiçek alarak zaman içerisinde birçok deve tabanı çiçeği elde edebilirsiniz. Bakımı kadar çoğaltması da kolay olan bir bitkidir. Deve tabanı bitkisini çoğaltmak için şu adımları izlemeniz yeterli:

 • Köke en yakın olan yaprağı keserek köklendiğini görene kadar suda bekletmelisiniz.
 • Kesik dalın köklenmesi ısıya ve ortama göre birkaç ayı bulabilir.
 • Dalların alt kısımdan kök uzaması artık bir filiz haline geldiğini ve ekilebileceğini gösterir.
 • Küçük boy bir saksıya köklere zarar vermeden yaprağı dikebilirsiniz.
 • Birkaç hafta içerisinde yaprak köküyle beraber toprağa tutunur ve büyüme evresine geçer.
 • Birkaç hafta boyunca düzenli sulama yapmak çoğaltmanın başarılı olmasındaki en önemli ipucudur.

Deve Tabanı Bitkisi ile Uyumlu Bitkiler

Ev, ofis ya da işlettiğiniz mekanda birbirine uyumlu bitkilerle şık bir köşe hazırlamak istiyorsanız deve tabanı bitkisi ile birlikte kullanabileceğiniz ürünler bulabilirsiniz. Deve tabanı geniş yapraklı ve büyük boy bir ürün olduğundan sehpa, masa üzerinde konumlandırabilirsiniz. Çevresini büyük bitkiler ya da mini ağaçlarla doldurmak iyi bir seçim olur.

Sivri yaprakları ile küçük bir ağaç gibi görünen odunsu gövdeli benjamin bitkisi büyük boy ve deve tabanına uyumlu ürünler arasındadır. Küçük beyaz çiçekler açan tropikal bitkinin kokusu olmasa da görünümü deve tabanına uyumlu olduğu için evde tropikal köşe yaratmak için idealdir.

Kaktüs, bakımı en kolay bitki türlerinden biri olduğu gibi saksısını büyüttükçe gelişip serpilir. Bu nedenle deve tabanı ile uyumlu bitki köşesi oluşturabilirsiniz. Çiçek açtığı çok nadir görülen bir bitki olduğu için de erkeklere hediye alınırken de sıkça tercih edilir. Kaktüsler değişik ortam koşullarına dayanıklıdır. Bu yüzden sukulentler ile birlikte de sıkça tercih edilir, çiçek kolajlarında de uzun süre canlı kalabilirler.

Barış zambağı olarak da anılan barış çiçeği, yeşil yapraklarına eşlik eden yelken görünümlü beyaz çiçek kısmı ile görsel aşıdan şık görünür. Hızlı büyüyen bitkiler arasında yer aldığından oluşturacağınız bitki köşesine renk katmak için kullanabilirsiniz.

Deve Tabanı Çiçeği Fiyatı

Deve tabanı bitkisi fiyat aralığı değişkendir. Bitkinin büyüklüğü fiyatına etki eden unsurlar arasındadır. Ayrıca kullanılan saksının malzemesi, aranjmanlar da değerini değiştirebilir. Çoğaltmaya uygun canlı çiçeklerden olduğu için bir çiçekle bir sürü saksı bitkisi elde edilmesi açısından avantajlıdır.

Taze Çiçek’te deve tabanı çiçeği fiyatı ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun ürünü kolayca bulabilir, dilediğinizi seçerek hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.