Para Şans Çiçeği Crassula Ovata (Turuncu Seramik Saksı)

549
,00 TL
& Ücretsiz Teslimat

Para Şans Çiçeği Crassula Ovata (Turuncu Seramik Saksı)

549,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Para çiçeği (Crassula ovata) aynı zamanda şans bitkisi, yeşim bitkisi isimleriyle de bilinir. Parlak yemyeşil yapraklarıyla son günlerde en popüler salon bitkileri arasında yer alır. Anavatanı Güney Afrika olan geniş yeşil yapraklı bir bitki olan para ağacı, isminden de belli olacağı üzere; bereketi, bolluğu ve zenginliği simgeler. Bu inanılışın özellikle canlı yeşil yapraklarından ilham alınarak isimlendirilmiştir. Ayrıca saksıdaki toprağının içersine kağıt veya madeni para gömüldüğü zaman bulunduğu ortamın bereketinin artacağına inanılır. Para ağacının hikayesi, bitkinin hızlı bir şekilde büyüyüp serpilmesinden de gelir. Bereketli olduğu düşünülür ve bu bir tür zenginlik göstergesidir.

Sulama:

Aşırı suyu sevmeyen para ağacının dibinde asla su birikmemelidir. Su birikimi kökten çürümeye, yapraklarda sararmaya ve yaprak dökümü ile sonlanır. Bitkinizi sularken en dikkat etmeniz gereken konu az sulama ile hafif nemli bir toprak sunmalısınız. İdeal sulama haftada 1 az miktarlarda olmalı.

Crasulla Ovata bitkisinde aksesuar olarak doğal yeşil yosun, kurutulmuş turuncu çiçek ve turuncu kurdela kullanılmıştır.

Ödeme Seçenekleri
odeme visa odeme master odeme american odeme troy odeme visa odeme norton

Tazecicek.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.


Taksit Seçenekleri
odeme taksit_garanti odeme taksit_world odeme taksit_maximum odeme taksit_ziraat odeme taksit_paraf odeme taksit_finans odeme taksit_axess

En Son Gezilenler