Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Balkonlarımızı daha da özel kılmak için balkon bitkilerini kullanabiliriz. Balkon bitkileri, evlerimize renk, canlılık ve doğal güzellik katar. Ayrıca, bakımı kolay ve çeşitlilikleriyle her zevke ve tarza uyum sağlarlar.
Filtrele ve Sırala

Bahçeli bir eviniz olmasa da bahçeyi evinize balkon çiçekleri ile getirebilirsiniz. Çünkü bahçede yetişen birçok bitkiyi balkonda saksılar içerisinde yetiştirebilmek mümkündür. Hatta hava şartlarından dolayı bahçede yetiştirmediğiniz çiçeklerinizi, balkonda yetiştirebilirsiniz. Bu şekilde kendi mini bahçenizi evinizde yaratabilir ve balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Dilerseniz Taze Çiçek’in sizler için derlediği balkon çiçeklerine göz atabilirsiniz.

Balkon Bitkileri Taze Çiçek’te!

Taze çiçek sizlere bütçenize ve zevkinize göre değişkenlik gösteren balkon bitki çeşitlerini sunuyor. Bunlardan bazıları, Aşk Merdiveni, Benjamin, Naturel Areka, Şeflera, Yukka, Zeytin Ağacı, Zamia, Antoryum, Ananas Ağacı, Barış Çiçeği ve daha birçok taze bitki seçeneği sizlerle! Balkon bitkilerinin yanı sıra dış mekan bitkileri ve süs bitkilerine de göz atabilir, evinize en uygun bitki dekorasyonunu düzenleyebilirsiniz. 

Balkon Bitkisi Yetiştirme 

Siz de balkonda bitki yetiştirmek istiyorsanız; dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Balkonda bitki yetiştirmek, evde bitki yetiştirmekten daha zor olabilir. Bitkilerinizi dış etkilerden korumalısınız. Balkonunuzun bitki yetiştirmeye uygun olup olmadığını belirlemelisiniz. Örneğin balkonunuz güneş alıyor mu? Yeterince geniş mi? Balkonunuz gün içinde hangi saatlerde hangi cephelerinden güneş alıyor? Bu sorulara bir yanıt bulduktan sonra koşullara uygun olan bitki seçimini yapmalısınız. 

Balkonda yetiştireceğiniz bitkilerin sulanmasında dikkat etmelisiniz. Düzenli sulama yapmazsanız ya da gereğinden fazla sularsanız; bitkilerden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Ayrıca sulama işlemini güneş doğmadan yapmalısınız. Böylelikle toprak nemli kalmaz ve mantar oluşmaz.

Balkon Bitkilerini Böceklerden Korumak 

Balkon bitkilerinde diğer bitkilerde olduğu gibi böceklenme olabilir. Aşırı sulama, böceklenmeye neden olabilir. Bundan dolayı bitkileri sularken ölçülü olmalısınız. Eğer bitkileriniz böceklenirse çeşitli ilaçlar kullanabilirsiniz ya da sigara küllerini saksı diplerine yerleştirebilirsiniz. 

Taze çiçek müşterilerine güvenli ödeme sistemi sunar. Dilediğiniz çiçek siparişini kolayca online olarak verebilir, istediğiniz gün ve saatte ulaşımını sağlayabilirsiniz. Tüm siparişleriniz tek tıkla kapınızda!