Gönderim Yeri Seçin

Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Filtrele ve Sırala

En Canlı Schefflera Bitkileri Taze Çiçek’te!

Araliaceae familyasına ait çiçekli bir bitki olan Schefflera özellikle evlerde ve iş yerlerinde oldukça tercih edilen bir bitkidir. Avustralya, Yeni Zelanda, Tayvan, Yeni Gine, Hawaii ve Java Adası’nda yetişen bu ünlü bitki, egzotik görünümü sayesinde ilgi çeker. Doğal ortamında yaklaşık 4 metreye kadar uzayabilen Schefflera çiçeği, iç mekânlarda ancak 90 ila 120 santimetre arasında bir büyüme gösterebilir. El parmaklarına benzeyen yaprakları, yeşil, sarı ve beyazın tonlarını barındırır. Fakat bazı türleri birbirinden farklı özellikler de gösterebilir. Kolay bir bakıma sahip olan Schefflera bitkisi iç ve dış mekânlarda tercih edilebilir. Aynı zamanda bulunduğu ortamın havasını temizleyebilen Schefflera çiçek çeşitleri sizin için daha sağlıklı bir alan yaratır.

Özellikle çok fazla tütün ürününün tüketildiği ortamlar için fazlasıyla önerilir. Hava temizleme özelliği sayesinde sadece salonlarda değil, mutfaklarda ve ışık alabilen banyolarda bile kullanılır. Siz de evinizi ya da ofisinizi canlandırmak ve güzelleştirmek istiyorsanız Schefflera bitkisini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sadece kendiniz için değil sevdikleriniz için hediye olarak da satın alabilirsiniz. Uygun ve indirimli fiyat seçeneklerinden yararlanmak için Taze Çiçek sitesini ziyaret edebilirsiniz. Schefflera bitkisine ek olarak bütçe dostu gül, sukulent ve orkide fiyatları için de Taze Çiçek kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Schefflera Çeşitleri

Piyasada birçok farklı Schefflera bitkisi ile karşılaşmak mümkündür. Bunlar arasında en sık tercih edilenlerden biri Alpin türüdür. Bu tür geniş ve uzun yaprakları ile ön plana çıkar. Aynı zamanda boyu diğerlerine göre de daha uzundur. Bunun yanı sıra cüce olarak da anılan Arboricola Schefflera çeşitleri de mevcuttur. Daha kısa, koyu yeşil yaprakları bulunan türün boyu en fazla 120 santimetreye kadar uzayabilir. Bu türün krem renkli lekelere sahip olan çeşitleri ise Janine türü olarak adlandırılır. Altın Schefflera türleri ise sarı geçişli yeşil yapraklara sahiptir.

Sarı geçişli koyu yeşil yapraklara sahip olan Luseane Ivory Schefflera çeşitleri ise kıvrımlı formu sayesinde ön plana çıkar. Bunların dışında hem kısa boylu hem de sarı güneş lekelerine sahip olan Sun Burst Schefflera türü de alıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Hem görüntü hem de sağladığı fayda açısından ön plana çıkan bu Schefflera türleri, dilerseniz evlerinizde dilerseniz de ofislerinizde kullanılabilir. Ayrıca renkli ve desenli vazolarda büyütülebilen bitkiler, evinizin dekorasyonuna da kolaylıkla uyum sağlar.

Schefflera Bakımı için İpuçları

Schefflera bitkisi çoğu bitki türü gibi doğrudan güneş ışığını sevmeyen bir bitkidir. Özellikle öğlen saatlerinde gelen güneş ışınları bitkinizin yapraklarını soldurabilir. Schefflera bitkisi direkt güneş ışığından hoşlanmasa da aydınlığı sever ve dolaylı ışıklardan da yararlanabilir. Bundan dolayı balkon ve açık hava yerine kapalı ortamlarda bakılması daha uygundur. Aynı zamanda birçok alternatif ışık kaynakları da Schefflera bitkilerin beslenmesini destekler. Oda sıcaklığında bakılması gereken bu bitki için oda sıcaklığı 7 derecenin altında olmamalıdır. Dolayısıyla kış aylarında bitkinin sıcaklığı için ortam ısısına dikkat edilmelidir.

Aşırı soğuk ortamlarda bitki yaşamaya devam etse de zamanla yapraklarını döker. Aynı zamanda ortamın nem dengesi de korunmalıdır. Nemin az olduğu ortamlarda bakılan Schefflera bitkileri kuruyabilir. Nem dengesini korumak adına çok sıcak olduğu günlerde yapraklarına bir sprey yardımı ile su püskürtmeniz, bitkinin canlanmasını sağlar. Schefflera bitkisini haftada 1 kere toprağın her noktasına gelecek şekilde sulamanız daha sağlıklı büyümesi için önemlidir. Yaz aylarında düzenli olarak su sıkmanız Schefflera bitkisinin yapraklarını daha canlı tutacaktır. Kış aylarında ise sulama sıklığını düşürmeniz ve bitkinize özel bir periyod çıkarmanız tavsiye edilir.

Sevdiklerinizi Mutlu Etmek için Schefflera Bitkileri

Orkide, papatya ve Schefflera gibi birçok bitki evlerinizi, ofislerinizi, okullarınızı ya da bahçelerinizi süsleyebilir. Bulunduğu ortama farklı ve hoş bir hava katan bu bitkilerin, kişilerin rahatlamasına ya da motive olmasına sebebiyet verir. Özellikle havadaki kiri temizlemesi ile bilinen Schefflera bitki çeşitleri yalnızca hoş görünüşü ile değil, sağladığı sağlıklı havayla da alıcıların ilgisini çeker. Bu özellikleri bakımından her alanda tercih edebileceğiniz Scheffleralar, sevdiklerinizi mutlu etmek adına bir hediye seçeneği olarak da düşünülebilir. Yeni eve taşınan, evlenen, bir işe başlayan arkadaşlarınıza hediye olarak tercih edebileceğiniz bitkiler; anne, baba ve sevgililer günü gibi özel zamanlarda da satın alınabilir. Böylelikle sevdiklerinizin yaşantısında ufak da olsa bir mutlu dokunuş yapabilir, onları değerli hissettirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çocuklarınıza da odası için Schefflera satın alabilirsiniz. Böylelikle onlara hem yeni bir bitkiyi nasıl yetiştireceği hakkında yeni bilgiler öğretebilir hem de sorumluluk duygusunu tazeleyebilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuz için daha sağlıklı ve havadar bir ortam yaratmanız da mümkündür.

Şeflera Çiçeği (Schefflera) Bakımı, Özellikleri, Faydaları

Bitkiler bulunduğu ortamı canlandırmanın yanında insan psikolojisine de olumlu katkılarda bulunur. Yaşadığı veya çalıştığı ortamlarda bitki bulunan insanlar ruhsal olarak rahatlar. Bitkiler negatif enerjileri ortamdan arındırır ve pozitif bir aura sağlar. Taze Çiçek en taze bitkiler ile bulunduğunuz ortamı ferahlatmayı hedefliyor. Dilediğiniz her bitki ve çiçek çeşitlerine ulaşabileceğiniz Taze Çiçek ile güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Onlarca bitki ve çiçek çeşitliliği arasından her zevke sahip alıcı kendisi için en uygun ürünü bulabilir. Aynı zamana farklı kampanya ve indirim seçenekleri sayesinde dilediğiniz her canlı bitki ve çiçek çeşidini olduğundan çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bu çiçek ve bitki çeşitleri ile dilerseniz kendi dilerseniz de sevdiklerinizin ortamını renklendirebilirsiniz. Siz de Antoryum seçenekleri, çiçek buketleriçiçek sepeti seçenekleri ve süs bitkileri gibi daha birçok seçenek ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.